Antipastë me djathë dhe arra

c6a99946-ece1-4dd6-b36e-38ef6c43cca3---0-Përbërësit

– 300 gr djathë i bute
– 60 gr arra te qëruara
– 100 gr pancete te prere ne feta te holla
– buke per bruskete
– 1 tufëz majdanoz
– vaj ulliri
– kripe, piper

Përgatitja

Grini ne pjese te vogla arrat dhe majdanozin. Ne një ene hidhni djathin, arrat dhe majdanozin dhe përziejini derisa te përftoni një mase homogjene. Shtoni pak vaj ulliri, kripe dhe piper sipas dëshirës. Ne fetat e bukës mbështetni një fete pancete. Hidhni kremin e djathit qe përgatitet ne fetat e brusketes dhe shërbejini.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..