Antipastë e shpejtë

Antipastë e shpejtëPërbërësit

-Proshutë
-Gjizë e ëmbël
-Djath kremoz filadelfia
-Kopër Majdanoz
-Vaj ulliri
-Kripë, piper
-Uthull balsamike
-Gjethe qepe të njomë

Përgatitja:

Përziejini në një enë djathin kremoz dhe gjizën e ëmbël. Shtoni erëzat e grira imët dhe rregulloni shijen me kripë. Mund të hidhni edhe hudhër, sipas dëshirës. Përzjerjen e fundit bëjeni pasi t’i keni shtuar uthullën balsamike dhe vajin e ullirit. Me masën që përgatitët, mbushni fetat e proshutës dhe lidhini me ndihmën e një gjetheje nga qepa e njomë. Nëse nuk

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
AntiPastë

Don't Miss! random posts ..