Ananas dhe dredhëza

Përbërësit:

– 1 ananas
-250 g dredhëza
-Mentë e freskët
-Lëng limoni
– Sheqer

Përgatitja:

Pastro ananasin nga gjethet dhe nga lëkura e trashë dhe më pas prije në feta të holla. Vendosi fetat në një letër kuzhine dhe më pas në një tavë pjekjeje.

Pudrose me sheqer dhe vendose në furrë në temperaturën 180 gradë për rreth 20 minuta. Më pas lëre të ftohet.

Shpërndaji fetat e pjekura të ananasit nëpër kupa dhe hidhi përsipër 250 g dredhëza të prera, të spërkatura me lëng limoni dhe me mente të freskët të prerë hollë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Sallatëra

Don't Miss! random posts ..