Akullore me mandarina

Lani mandarinat, pritini përgjysëm dhe shtrydhini pa ua prishur lëkurën që do t’i mbani mënjanë, zieni për cerek ore ujin me sheqerin, lëreni të ftohet, shtoni lëngun e mandarinave të filtruara në kullesë si dhe atë të limonit, portokallit dhe shurupin e këtij të fundit.

Përzjeni, hidheni në një enë të gjërë e të ulët;

Pas trecerek ore akullorja do të jetë gati. Servireni në lëkurat e mandarinave

Article Tags:
Article Categories:
Akullore

Comments

Don't Miss! random posts ..