Akullore me luleshtrydhe

Perbersit:

-450 g luleshtydhe te fresketa
-3/4 filxh. caj sheqer pluhur
-3/4 filxh. caj krem qumeshti (pana)

Rrahim ne mixer kremen e qumeshtit qe te behet e trashe si kos.
Ne blender shrijme luleshtrydhet me sheqerin pluhur. E veme ne frigorifer dhe pastaj e bashkojme me kremen.
E veme ne ngrirje dhe cdo 2 ore e rrahim. E perserim kete gje per 3 here. /art&fantazi ne kuzhine
Ju befte mire!

Article Categories:
Akullore

Comments

Don't Miss! random posts ..