Akullore me kiwi

Perberesit per 4 persona:

-4 kiwi,

-200 g sheqer,

-luleshtrydhe,

-1 limon.

Pergatitja. Zieni per rreth 15 minuta sheqerin me gjysem liter uje. Qeroni kiwit dhe frulojini ne mixer. Hollojeni purene e formuar me sherbetin e pergatitur me lart dhe lengun e limonit. Perzjejini. Hidheni ne makinen e akullores per 20 minuta. Zbukurojeni me luleshtrydhe.

Article Categories:
Akullore

Comments

Don't Miss! random posts ..