Akullore me kafe e zabajon

Akullore me kafe e zabajonPërbërësit:

Për 4 persona:

4 lugë kafe, 4 të verdha veze, 120 g sheqer, 2 gota verë e bardhë.

Përgatitja:

Punojini të verdhat e vezëve me sheqerin derisa të përftohet një masë e bardhë dhe e fryrë. Shtoni dalngadalë verën. Vendoseni mbi zjarr të dobët dhe hiqini sapo masa të fillojë të trashet dhe para se të vlojë. Ftoheni. Përmbysini format në pjata të vogla dhe hidhuni përsipër kafen.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Akullore · Embëlsira

Don't Miss! random posts ..