Akullore me fruta pylli

Akullore me fruta pylliPërbërësit: Për 6 persona: 400 g fruta pylli, 170 g sheqer, 1/4 pana, 1/2 limon.
Përgatitja: Pastroni, lani e thani frutat, hiquni bishtat. Vendosni në frulator.

Shtoni dhe lëngun e gjysëm limoni të filtruar në kullesë, sheqerin dhe panën. Frulojini të gjitha.

Pastaj hidheni përgatesën në makinën e akullores duke e lënë rreth 20 minuta ose sipas instruksioneve të aparatit.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Akullore · Embëlsira

Don't Miss! random posts ..