Akullore me dredhëza

Akullore me dredhëzaJu nevojiten rreth 500 gramë dredhëza të ngrira, po aq jogurt, një lugë mjaltë dhe pak liker pemësh.

Sipas dëshirës mund t’i shtoni edhe një kore limoni të grirë në rende apo nana.

Të gjitha, pos likerit, qitni në blinder dhe përzieni, pastaj shtoni pak liker dhe vazhdoni t’i tundni, transmeton Telegrafi.

Article Categories:
Akullore

Don't Miss! random posts ..