Akullore me çokollatë

Pebersit:

-250 g djath të bardhë,
-200 g sheqer,
-2 vezë,
-1 gotë rum, fruta të ndryshme për zbukurim.

Pergatitja : Fruloni sheqerin me të verdhat e vezëve, shtoni djathin dhe rumin, frulojini përsëri. Rrihni të bardhat e vezëve derisa të krijohet një masë e qëndrushme në pirun dhe bashkojani me kujdes kremit. Ndajeni nëpër tasa dhe vendoseni në frigorifer për të paktën 1 orë. Para se ta servirni zbukurojeni me fruta: luleshtrydhe ose qershi.

Article Categories:
Akullore

Comments

Don't Miss! random posts ..