Akullore me banane

Akullore me bananePërbërësit:

Për 4 persona:

1 kg banane, 150 g sheqer, 1 portokall, 1 limon.
Përgatitja:

Shtrydhni portokallin dhe limonin, hidheni lëngun në një tenxhere, shtoni sheqerin dhe treteni këtë në zjarr të dobët. Hiqeni para se të arrijë pikën e zierjes. Qëroni bananet dhe frulojini në mixer. Hidheni purenë e bananeve në sherbet. Përzjejini për një kohë të gjatë dhe hidheni në makinën e akullores për rreth 20 minuta.

Article Tags:
Article Categories:
Akullore

Don't Miss! random posts ..