Torte me molla

Torte me molla

Përbërsit:

-1 kg molla,

– 6 veze,

-6 lugë sheqer,

-6 lugë miell,

– 2 shllaga.

Përgatitja: Mollët rendohen dhe qiten në tepsi të lyer me sheqer pluhur. Piqen vetëm pak. Në ndërkohë tunden vezët dhe sheqeri dhe pastaj i qitet mielli. Ky material qitet mbi mollët dhe piqet. Pastaj  kthehet përmbys tepsia dhe pasi të ftohet mirë i shtohen shllagat.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (18 vota, mesatarja: 8.00 prej 10)
Loading...