Torte me molla

Përbërsit:

-1 kg molla,

– 6 veze,

-6 lugë sheqer,

-6 lugë miell,

– 2 shllaga.

Përgatitja: Mollët rendohen dhe qiten në tepsi të lyer me sheqer pluhur. Piqen vetëm pak. Në ndërkohë tunden vezët dhe sheqeri dhe pastaj i qitet mielli. Ky material qitet mbi mollët dhe piqet. Pastaj  kthehet përmbys tepsia dhe pasi të ftohet mirë i shtohen shllagat.

Kategoria:
Embëlsira

Komentet

 • rrezona

  shum shum e mir

 • arta

  nese mund ta di a ka nevoj kjo tort edhe per adetiv apo jo,flm?
  PERNDRYSHE DUKET SHUME E MIRE!

 • blerina

  a duhen qe te zihen mollet?

 • florentina

  kete recept e kam provu sod shum e mir um ka dal

 • forentina

  kete embelsir e kam ber qe nje jav shum e mir me ka dal shum shum mirrrrrrr

 • rajmonda

  me i pas do patina

 • biondina berisha

  shum shum e mir

 • biondina berisha

  po a duhet mollat me i zi

Mos i humb! Receta të ndryshime ..