Torte me biskota

Përbërësit

3 çokollatë
2 krem qumeshti
1 Tako te gatshme
11 biskota Pettit
PËRMBI
karamel ose sos i çokollatës
qumësht
lajthi

Hapat

1
Kremin e ngrohim ne nje tenxhere dhe kur fillon të vlojë ia shtojmë çokollatën për tu shkrirë.

LEXO EDHE
E shëndetshme, e njelmët – gati për 15 minuta: Tortë çokollate e mrekullueshme pa qumësht dhe pa vezë! (video)
2
Pasi të shkrihet ia shtojmë biskotat e thyer dhe takon e gatshme, pastaj menyren e njejte te renditjes e perserisim.

3
Glazurën e përgatitur e vendosim në një enë ku tani e vendosim për ngrirje.

4
Pas ngrirjës përmbi ia derdhim sosin e çokollatës të cilin e përgatitim me pak qumësht.

5
Ndërsa për zbukurim ia përdorim lajthitë.

Lexo më shumë në: http://kosovarja.al/gatojca/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Kategoria:
Embëlsira

Mos i humb! Receta të ndryshime ..