Torta me keksa

Perbersit:

-1 kilogram keksa,

-1 liter qumshte,

– 100 gram kokos,

-100gram rrush te terur,

-250gr gjalpe,

-1 luge gjelle kakao.
Te gjitha keto vlohen dhe iu hidhet keksave te cilet me pare i kemi thermuar dhe vene ne nje ene te thelle . Pasi ja hedhim qumshtin e nxehte ia japim formen e deshiruar dhe fusim ne frigorifer per disa ore qe te forcohet pastaj e lyejme me qokollate te shkrire . ju befte mire

Kategoria:
Embëlsira

Komentet

 • rrezona

  shum shum e bukur po duket shpresoi qe dhe shijen ta ket te shkelqyer ma merr mendia …………………………………….??? 🙂

 • arbesa

  Une se kom provu po kom me provu dhe mendoj se eshte e bukur ju jeni nr1 ne kosov.Ju dua shum

 • Flaka

  Une e kom provu shum e shishme teper…une i preferoj Shum ëmBeLsiAt….:P:P

 • violeta

  shume e mire flm shume

 • nazmi

  shum mi kjo empelsir

 • nazmi

  shum e mir

 • nazmi

  arbsa masi pask provu a te ka dal e mir

 • nissa

  fort e mir weq ju thom Bon appetit!

 • lona

  o sa e bukur ish kjo embelsir

 • tina

  shum e bukur dhe shum e mir

 • Dafii

  Beautiful very ,, and i love a cake ..♥

 • diamanta

  se di nese esht e mir p[o e provoj ni her

 • loqkii

  shum shum e shishme

 • Lola

  OO sa e Shishem

 • FETAHy.

  Teper e mir a ??

  MpelqeJJ HMMmmMm

 • lola

  shishem

Mos i humb! Receta të ndryshime ..