Tespishte

Tespishte

Nevojiten keto produkte:
1 margarine

1 gote qumsht
1 gote miell misri
gjys qese kokos
gjys qese susam
dhe miell gruri deri sa te trashet burimi ose
3 ose 4 gota

Pergatitja:
E shkrijme margarininen ne nje ene pastaj e heqim nga zjarri pasi te shkrihet ja hedhim qushmtin miellin kokosin susamin…dhe te gjitha bashke i perziejme deri sa te formohet brumi jo shum i fort…

Pastaj e pjekim ne nje temperatur prej 180 grad deri sa te skuqet… pastaj e leme te ftohet dhe ne fund sherbetin…

Sherbeti behet 3 gota sheqer dhe 4 uje !


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (41 vota, mesatarja: 7.49 prej 10)
Loading...
  • sara

    qka eshte sesam?

  • Albion Kastrati

    hyhyhy shum e mire 😀