Tave me oriz dhe mish te bardhe

Tave me oriz dhe mish te bardhe

Përbërsit:

-2 gota oriz i zier,
– 2 gota djathë,
-250 g gjoks pule të zier dhe të grirë,
-1 filxhan qumësht,
-1 qepë e grirë imët,
-2 ve të rrahura,
-1 lugë e çajit kripë,
-2 lugë gjalpë e shkrirë,
-1 lugë e çajit bazilik.

Përgatitja: Ngrohet furra në 200*C. Tava lyhet më gjalpë. Përzihen mirë orizi, mishi, qumështi, qepa, vezët, kripa, gjalpa dhe baziliku. Piqen për 45-50 min.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (9 vota, mesatarja: 8.78 prej 10)
Loading...
Fatal error: Allowed memory size of 2147483648 bytes exhausted (tried to allocate 1000000000033 bytes) in /home/receta/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 395