Tave me lulelaker

Per 1 tave mesatare pe r5 persona nevojiten: 1 lulelaker mesatare, 200 gr djathe kackavall, 3 luge gjelle gjalpe, beshamel i gatshem pluhur dhe e trash me 1got qumesht,ose e pergatit me 2 luge miell,2 gota qumesht,1 veze. Perzien sic jane jo ne zjarr…Piper, kripe, veze Ziejme lulelakren pasi e kemi...

Tavë me makarona dhe peshk ton

Për 4 racione nevoiten: 175 g makarona guaskë , lugë gjelle me vaj ulliri, 1 kokërr qepë e grirë , 2 gjethe selino të prera , 1 spec jeshil i prerë , 125 g bizele të ngrira , 1 lugë çaji majdanoz i freskët dhe i grirë, 1 konservë peshku ton. Gatimi 1. Ngroheni paraprakisht furrën deri në...

Tavë me patate të reja

Tava me patate të reja mund të bëhet në dy mënyra: me patate të mëdha (mënyra e parë) dhe me patate të vogla (mënyra e dytë). Patatet e reja shpeshherë janë të përziera me kokrra të mëdha e të vogla. Të mëdhatë qërohen dhe pastaj kalojnë në përpunim të nxehtë, ndërsa të voglat...

Tavë me domate

Përbërësit: 1 kg mish me asht , 3 kg domate , 5 qepë , 400 gr speca pa djegës dhe 2-3 speca djegës , 1 degë selino , 1 tubë majdanoz , disa gjethe fesligjen , 250 gr gjalpë ose vaj ulliri , 1 filxhan kafeje oriz (mund t’i shtohen edhe patate) , kripë, piper, specall, ...

Tavë me mish qengji dhe perime

Përbërësit: 1 1/2 kg mish qengji nga brinjët, 2 kg domate, 1/2 kg speca, 1/2 kg bamje, vaj ulliri ose gjalpë, kripë, vegetë, piper, fletë dafine, 1 tubë majdanoz. Përgatitja: Kyçet furra në 250º Celsius. Në tavë dheu ose tepsi të përshtatshme, vendoset mishi i prerë në copa....

Tavë Elbasani

Nevojiten: 1 kg mish qengji, 1 kg kos të trashë ose të përzier me ajkë, 2 lugë gjalpë, 2-3 thelpinj hudhër të shtypur, 8-10 kokrra vezë, 2 lugë miell, kripë, vegetë, specall, piper. Përgatitja: Nëse është mish qengji i ri, pritet në copa racioni, kriposet, vendoset në tavë me...

Tave dheu tiranëse

Përbërësit për 4 persona: 300g gjizë, 250g mish ose mëlçi, 3 domate, 2 speca, 150g vaj ulliri, 3 thelbinj hudhra, spec i kuq 1 lug gjelle, 2 kokrra qepë dhe kripë. Përgatitja: Marrim një tigan dhe hedhim vajin në të. Po ashtu brenda në tigan hedhim mishin, qepen dhe pastaj përzihen. Më pas...