Supë me oriz, perime dhe spinaq

Përbërësit - 300 gr barishte - 200 gr spinaq - 1 tufëz borzilok - 1 pras - 1 karote - 150 gr oriz - 1.5 l lëng vegjetal - 4 luge djathë parmixhan i grire - 2 luge vaj ulliri - kripe Përgatitja Pastroni spinaqin dhe barishtet, me pas grijini jo shume holle. Eliminoni pjesën jeshile te prasit, lajeni...

Supë krem me kërpudha dhe kunguj

Përbërësit: - 200 gr kërpudha - 300 gr kunguj - 200 gr djathë - 1 qepe - 30 gr gjalpë - 2 luge miell - 1/2 L qumësht - buke e thekur - kripe/piper Përgatitja Pastroni kërpudhat dhe pritini ne copa, qëroni kungujt dhe pritini dhe ato ne copa te vogla, grini qepen dhe skuqeni me gjalpë me pas...

Supë me panna kuzhine

Shoqëruar me champignons dhe schalotten Përgatitja: Shkrihet gjalpi në një tenxhere të madhe. Hidhen schalotte, hudhrat dhe majdanozi, të cilët gatuhen në zjarr të ngadaltë për 2-3 min. Champignons pastrohen, priten dhe hidhen në tenxhere, ku shtohet gjithashtu kripa dhe piperi e pastaj arrë...

Supë me domate

Përbërësit : * 750 gr. domate të kuqe, të pastruara nga lëkurat dhe farat * 150 gr. speca të kuqe, të cilave u janë hequr farat dhe erëzat * 500 gr. kastravecë të qëruar dhe pa fara * 100 gr. qepë të prerë në feta (që më parë janë vendosur në ujë të valuar) * pak vaj ulliri * 80 gr....