Sallatë me portokall

Koha e përgatitjes: 10 minuta Një porcion ka 85 kalori Për 4 persona nevojiten: 100 g spinaq, 1 portokall i madh , 1 lugë mustardë (senf me fara) , 2 lugë vaj ulliri , 1 lugë lëng limoni. Përgatitja: Spinaqi pastrohet nën vrushkuj të ujit të ftohtë, kullohet dhe lihet për t’u tharë...

Sallatë me makarona

Nevojiten: 250 gr. makarona kërmill , 250 gr. misër konservë , 1 vazo speca gogozhare , 300 gr. sallam konservë, të prerë në kubikë të vegjël , 250 gr. bizele të ziera , 250 gr. djathë kaçkavall të grirë , 1 vazo mesatare me majonezë ose 1/2 kg kos të kulluar , 1 lugë gjelle majdanoz...