Pulë me pilaf e salcë të bardhë

Pula e tërë ose e prerë në thela, vendoset të ziejë. Me lëngun pules përgatitet pilaf me oriz të pakaurdisur. Me një pjesë të lën të cilit i shtohet qumësht, përgatitet salcë beshamel me trashësi mesatare, e cila pritet me vezë e limon. hërbehet në pjatë formë, tas ose filxhanë. Vihet...

Pilaf me gjalpë

Për 4-5 persona nevojiten: 2 filxhanë çaji oriz, 4 filxhanë lëng mishi ose ujë, 2 lugë gjelle gjalpë, kripë, piper i zi. Përgatitja: Orizi qërohet, lahet, kullohet dhe skuqet në yndyrë të nxehtë, pastaj hidhet lëng mishi ose ujë i vluar, kripë, mbulohet dhe lihet në zjarr të ngadaltë...

Pilaf me mish dhe vezë

Nevojiten: Oriz (100 gram ), Mish viçi, 2 kokrra vezë, Domate , Erëza (sipas dëshirës), Kripë, piper. Përgatitja: Zihet mishi dhe me lëngun e mishit përgatitet dhe pilafi (pilafi i ka masat 1 me 2, dmth. 1 gotë oriz donë 2 gota ujë të ngrohtë. Në fillim vihet pak gjalpë apo vaj ulliri dhe...