Byrek me qepe, domate dhe mish

Përbërësit: – 2 kokrra qepe -4 kokrra domate – gjysem kile mish te grire – gjysem kile miell per peta Udhëzime per pregaditje Zem brumin e leme pak brumin me ardhe,e skuqim qepet dhe domatet ne nje tigan me pak vaj.Me pasi hedhim edhe mishin e grire hapim petet hedhim perberesit e fusim...

Byrek me djathë dhe qepë

Për 8 persona nevojiten: 1 pako petë të gatshme, 100 ml. krem qumështi, 1 filxhan çaji gjalpë, 200 gr. djathë (preferohet dy llojesh), 1 qepë e freskët, 2 presh, 6 vezë, 150 gr. djathë kaçkavall, kripë, piper i freskët. Përgatitja Vendosni qepët dhe preshtë në një enë ku keni hedhur...