Supë me brokoli dhe djathë

Përbërësit për 4 racione: 1 kokërr qepë e grirë , 300 g brokoli , 450 ml lëng zarzavatesh (ose 1 supë e koncentruar) , 450 ml qumësht gjysmë i skremuar , 60 g djathë parmixhan i grirë , pak arrë e sapogrirë , kripë dhe piper i zi (sipas dëshirës). Gatimi: 1. Në një tenxhere hidhni...

Sallatë me ton e brokoli

Nevojiten: Sallatë e gjelbër, ton-konservë, kokrra misri të ziera, kaçkavall i prerë në katrorë të vegjël, lulelakër e gjelbër (brokoli), domate, kripë, uthull molle, vaj ulliri. Përgatitja: Brokoli vlohet 5 minuta. Toni grimcohet. Mbi fletë sallate të vendosura në pjatë, radhiten...