Sallate ruse

Perbersit:

-350 g majoneze
-zarzavate te zjera dhe te prera ne kube (patate, bizele, karrota)
-qepe ose perime te tjera (kastraveca,qepujka ose mix perimesh te ndryshme) nen -uthull

Vendosni zarzavatet ne nje ene te madhe, shtoni majonezen dhe nje luge uthull. Perzjeni mire deri sa majoneza te jete shperndare mire siper zarzavateve dhe vendoseni ne frigorifer deri ne momentin qe duhet ta sherbeni.

Kategoria:
Sallatëra

Komentet

  • steladuma

    come si va in sallate russe…

  • steladuma

    mi garba per fare di mangiare…..

Mos i humb! Receta të ndryshime ..