Ravani

Ravani

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPërbërësit:

3 vezë
1.50 gotë e ujit sheqer,
1 gotë e ujit qumësht,
125 gr margarinë,
1 (pecive),
3 gota e gjysmë miell.

Të gjitha këto i përzien sipas radhitjes. Pastaj e derdh në tepsi tëcilen e lyen me vaj dhe në fund e futni të pjeket.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (36 vota, mesatarja: 8.81 prej 10)
Loading...
 • jasemin

  shum e bukur mua me pelqen shum

 • jasemin

  per mendimin tim esht shum e bukure

 • lida

  edhe kjo pe pelqen shum faleminderit

 • eldi

  shum e mir edhe shum e leht asht kjo recet torte

 • besira

  shume bukur kjo tort e leht dhe e shpejt si dhe e shijshme ….

 • qendresa

  SHUM E BUKUR KJO RAVANI DHE E SHPEJT DHE E SHISHME…….

 • adelina salihu

  shum e bukur kjo recet me falni aka sherbet a duhet me i hedh

 • nora

  me pelqeu kjo receta, a mund ta di a ka sherbet?