Qofte me lëng domateje

Qofte me lëng domateje

Përbërësit:

  • 500 gr mish të grirë,
  • 1 qepë,
  • 2 verdha vezësh,
  • 1 tufë majdanoz,
  • 5 thelpinj hudhër,
  • 4 lugë bukë e thekur e bluar,
  • për salcën,
  • lëng domate,
  • 2 lugë vaj ulliri,
  • 100 gr djathë kaçkavall.

Përgatitja

Në fillim hedhim mishin dhe produktet e tjera një e nga një, i përziejmë dhe bëjmë qoftet. I shtrojmë në tavë dhe i futim në furrë të piqen. Ndërkohë përgatisim salcën. marrin lëng domate dy lug vaj ulliri i hedhim në tigan me lëngun e domates sa të marri vetëm një valë të vogël. E heqim salcën dhe heqim dhe qoftet dhe pastaj i vendosim në pjatë. Sipër salcës hedhim djathë kaçkavall.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (1 vota, mesatarja: 10.00 prej 10)
Loading...