Pica e shpejtë

Pica e shpejtë dhe e lehtëPërbërësit:

2 gota jogurt,

4 gota miell,

1 filxhan kafeje vaj,

1 pluhur paste,

keçap,

proshutë,

2-3 speca,

1 qepë e vogël,

disa kokrra ullinj,

kërpudha,

kaçkavall.

Përgatitja:

Nga jogurti, mielli i përzier me pluhur paste, kripa dhe vaji, përgatitet brumi i cili ngjeshët pak dhe menjëherë hollohet dhe rrafshohet në tepsi të lyer.

Brumi më parë lyhet me keçap, pastaj mbi hidhen përbërësit e tjerë sipas dëshirës dhe kaçkavalli në rende.

Piqet në furrë të nxehtë dhe shërbehet në çast.

Kategoria:
Pica

Mos i humb! Receta të ndryshime ..