Petulla

Petulla

Përbërsit:

-2 veze,

-2 gota qumësht të vakët,

-tharmë buke (aq sa qitet për bukë), kripë.

Përgatitja: Bëhet brumi si për bukë dhe lihet me ardhë. Merren petullat me lugë nga brumi deh fërgohen.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (23 vota, mesatarja: 7.09 prej 10)
Loading...
  • sahrah

    shum mir

  • zerina

    valla qeto ikam provu kurgja hiq sishin.

  • xxxx

    Po mielli nuk i hidhet ?