Molto ( Kroasant )

moltoPërbërsit:

3 vezë
3 lugë sheqer 200 gr gjalp (burro)
1 gotë qumësht
700 gr miell bar buket

Për mbushjen: Nutella ose Reçel.

Proçedura: Ziejmë brumin dhe e lëmë të vijë për rreth 1 orë. Pasi brumi është gati,e ndaj në topa dhe bëjmë një rreth siç e shikoni dhe në foto. Shiko foton.

Dhe fillojmë të bejmë moltot, pasi janë gati duhet t’i lëmë që të vinë dhe 1 orë tjetër. Ngrohim furren në temperaturë 180 ° c dhe i pjekim për 30 min. Ju bëftë mirë.

Komentet

 • donika

  perse nuk ka peciv ose diqka per ardhje si vie brumi kur ska aditiv

 • ida

  shume e shijshme

 • alma

  haahhaha qamili hahaahhaa

 • un gatuaj me mir se ti

  Rrecet pa kuptim nuk tregohet se si pergatitet brumi thjesht ziejm brumin pa lidhje …. Po ti kishit ren me shkurt se ahum e gjat rreceta

Mos i humb! Receta të ndryshime ..