Molto ( Kroasant )

Molto ( Kroasant )

moltoPërbërsit:

3 vezë
3 lugë sheqer 200 gr gjalp (burro)
1 gotë qumësht
700 gr miell bar buket

Për mbushjen: Nutella ose Reçel.

Proçedura: Ziejmë brumin dhe e lëmë të vijë për rreth 1 orë. Pasi brumi është gati,e ndaj në topa dhe bëjmë një rreth siç e shikoni dhe në foto. Shiko foton.

Dhe fillojmë të bejmë moltot, pasi janë gati duhet t’i lëmë që të vinë dhe 1 orë tjetër. Ngrohim furren në temperaturë 180 ° c dhe i pjekim për 30 min. Ju bëftë mirë.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (38 vota, mesatarja: 8.74 prej 10)
Loading...
Fatal error: Allowed memory size of 2147483648 bytes exhausted (tried to allocate 1000000000033 bytes) in /home/receta/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 395