Mish qengji në furrë

Mish qengji në furrë

Perberesit per 4 persona

-2kg mish qengji
-2 qepe te vogla
-50gr gjalp
-5 luge vaj ulliri
-1 dege rozmarine
-sherebele
-djath i grire kackavall dele

Realizimi i kesaj recete eshte elementar: si fillim presim mishin e qengjit ne thela mesatare dhe e vendosim ne nje tave me te gjithe perberesit. E pjekim ne furre ne 180 grade duke i shtuar here pas here uje qe te mos ngjitet ne fund. Koha e pjekjes ndryshon ne baze te mishit, por ne pergjithesi nevojiten rreth dy ore per te realizuar nje pjekje perfekte.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (10 vota, mesatarja: 6.40 prej 10)
Loading...