Lakror me miell misri

Lakror me miell misri

Mielli i misrit hidhet në një tenxhere me ujë të vluar me pak kripë dhe përzihet derisa të bëhet një llapë e trashë. Hiqet nga zjarri dhe shtrohet në tavë të lyer me yndyrë.

Mbi këtë shtrohet mbushja e përgatitur si për byrek me spinaq, sipër hidhet nje shtresë e hollë miell misri.

Spërkatet me ujë e yndyrë dhe piqet.

Për 4-5 persona duhen:

Miell misri 2 gota uji,

ujë 2 gota, pak kripë,

spinaq 1 kg,

vaj 2-3 lugë gjelle


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (1 vota, mesatarja: 7.00 prej 10)
Loading...