Kulaq nga gështenjat

Kulaq nga gështenjatPërbërësit:

-1 kg gështenja
-200g. sheqer
-100g arra

Përgatitja:

Gështenjat e ziera qërohen, iu shtohen sheqeri dhe arrat e bluara. Ato pastaj ndrydhen në picetë kuzhine deri sa të merr formën e kulaqit.

Kategoria:
Embëlsira

Mos i humb! Receta të ndryshime ..