Jufka me mish pule

Jufka me mish pule

Perbersit:

-5ose 4kofsha pule
-jufka 500gr
-qep,biber te kuq,biber te zi,kryp,veget.

Se pari mishin e pules e ziejm,mandej e marim qepen dhe e rgimcojm imet dhe e fergojme me vaje,mandej marim nje tepsi dhe i fusim jufkat dhe i vendojme ne fure sa te piqen pak nja 5minuta,dhe e hjekim tepsin nga fura e nedoj ose ja cesim qepen,langun e pules,biberin e zi,kryp,veget dhe mishin,tepsin e vendojm ne fure te piqen,hazer jen kur e pin langun.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (6 vota, mesatarja: 7.33 prej 10)
Loading...
  • joena

    cfar jan jufkat???

  • elodi

    @joena jufkat jane makarona te bera vete me miell dhe me veze