Duke shfletuar: Gjellëra

Frikase me mish viçi

Për 4 persona nevojiten: ½ kg mish viçi tul 1 ½ kg sallatë jeshile 1 qepë e thatë 3 qepë të njoma, të prera hollë 5 lugë gjelle vaj ulliri 1 filxhan kafeje verë e bardhë 1 filxhan çaji kopër e prerë hollë 1 e verdhe vezë 1 gotë kos 0 % yndyrë 1 lugë miell misri 2 gjethe dafine Kripë e...

Tasqebap oriental

Për 6 persona: * 600 g mish tul * 2-3 qepë (kokrra mesatare) * 350 g domate * pak verë * 160 g gjalpë * kripë, piper e ujë të nevojshëm Gatimi: Ky tasqebap gatuhet me mish viçi, mish dashi dhe qengji (shpatull ose kofshë). Pasi zgjedhim mishin, i heqim kockat, të cilat na duhen për t’i zier...

Fileto viçi me kërpurdha

Materialet për 2 persona * 2 fileta mish viçi (rreth 180-200 gr.) * 2 lugë gjelle vaj ulliri * 1 lugë gjelle gjalpë * 1 filxhan kërpudha të prera * 1 filxhan lëng mishi * 2 lugë gjelle brandi * hudhër * kripë dhe piper i kuq dhe i zi. Përgatitja I lyeni filetat nga të dy anët me kripë dhe...

Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë)

Nevojiten: * 1 lugë gjelle me vaj ulliri * 1 kokërr qepë e grirë hollë * 1-2 lugë çaji pluhur erëzash (sipas shijes së fëmijëve tuaj) * 175 g thjerrëza të kuqe * 600 ml lëng zarzavatesh * 125 g thërrime buke * kripë dhe piper i zi (sipas dëshirës) * pak vaj Gatimi: Ngrohni furrën deri në...

Krem meze patëllxhanësh

Për 6-8 persona nevojiten: * 1 kg patëllxhanë (preferohen patëllxhanë të rrumbullakëta) * 1 qepë e prerë hollë * ¾ filxhani vaj ulliri * 1/2 tufëz majdanoz të grirë hollë * 2 speca të kuqe * uthull, kripë e piper Gatimi: Lani patëllxhanët, hiquni kërcellin dhe piqini në furrë për rreth...

Supe krem kungulli e mollesh me kerri

Përbërësit: 500 gr kungull i madh 2 mollë 2 qepë një lugë gjalpë lëng zarzavatesh 1 litër kripë, piper, vaj Përgatitja: Fillojmë recetën tonë me qepën: grijeni hollë dhe skuqeni në një tigan me gjalpë. Kur të ketë marrë ngjyrë të artë, pudroseni me dy lugë kerri. Hidhni brenda një...

Supë me bizele dhe patate

Përbërsit : 1 filxhan caji me bizele 3 patate te coptuara 2 karrota te prera ne rrathe 1 hudher vaj ulliri ,,pakez gjalp 1 qepe e madhe e coptuar majdanoz,kripe 1 filxhan caj plot me proshute te prere ne kubike PERGATITJA: Skuqim qepen ne vaj,,hedhim proshuten ,hudhren karroten,,bizelet,majdanozin,,i...

Japrakë me lulelakër të bardhë

Përbërësit: 1 lakër e madhe rreth 2 kg, 1gotë oriz, 1 kg kima viçi ( mish i grire) 1/2 kg mish derri, 1 tufë majdanoz i prerë hollë, 1 tufe kopër i prerë hollë, 2-3 qepë të freskëta të prera hollë, 1 qepë e thatë e grirë në rende , 1 filxhan mendërz e freskët e grirë , lëkurë e...

Gjelle orientale

Per 8 persona: 3 patllixhane \ 200 gr mish gjoksi pule pa dhjame \ 6 domate \ 4 patate mesatare 1 qepe mesatare ose e madhe \ 1 luge çaji kanelle \ kripe,piper i zi \ 1 luge çaji cumin 3 luge salce domateje ose speci te kuq \ 2 luge gjelle vaj \ pak uje Pritini patllixhanet ne forme te rrumbullaket pasi...

Lepur Çomlek

Për 6 persona: Lepur i vogël 1.5 kg Vaj ½ filxhan kafeje Hudhër 1 kokërr Dafinë 1 gjethe Disa kokrra piper Karafila 2 copë Uthull 2 ½ filxhanë kafeje Domate 4 kokrra Kripë e piper Qepë 1.800 gr Racionet e lepurit të marinuar kullohen mirë, shtrydhen dhe skuqen në yndyrë të nxehtë, pastaj...
Faqe 9 nga 31« Fillimi...7891011...Fundi »