Cokollate e ngrohte me nutella

Cokollate e ngrohte me nutella

Perbersit :

Qumësht 400ml ,

3 lugë x 20 ml Nutella ,

esenc vanilje ,

pana te rrahur (I përdorur lloj aerosol) ,

60g çokollatë të errëta .

Pergaditja :

Shkrihet çokollatë e errët në një ene mbi avull . Perziejm , qumështin , Nutellan dhe esencen e vaniljes në një ene derisa perbersit te jene bashkuar . Gjithe kete mase e ndajme ne disa kriklla . Me pas shtojme panan e rrahur ??dhe ne fund shtoni dhe cokollaten e erret qe me pare e kishim shkrire .


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (5 vota, mesatarja: 8.60 prej 10)
Loading...
  • elda

    hmmmm ashtu sic shkrihet cokollata shkrihem dhe un kur e pi kete pije:))

  • valmira

    mir um ka dal pija juaj e preferuar
    “””””