Byrek me qepe, domate dhe mish

Byrek me qepe, domate dhe mish

Përbërësit:

– 2 kokrra qepe
-4 kokrra domate
– gjysem kile mish te grire
– gjysem kile miell per peta

Udhëzime per pregaditje

Zem brumin e leme pak brumin me ardhe,e skuqim qepet dhe domatet ne nje tigan me pak vaj.Me pasi hedhim edhe mishin e grire hapim petet hedhim perberesit e fusim ne furre ne 180 grade.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (17 vota, mesatarja: 7.18 prej 10)
Loading...
  • mira

    ky byreku esht per te lepier gishtat…..sidomoos burri ime vdes