Bombica

Per 30 bombica

700 gr keksa (biskota) te bluera
500 gr qumsht
250 gr margarin (gjalp)
5 lug kakao ( luge te gjelles )
500 gr kokos
5 luge sheqer ( lug te gjelles )

Pergatitja:
Se pari 700 gr keksa i veme ne nje ene te thell te te vendosim 5 lug kakao dhe 5 lug sheqer i perziejm . Pastaj margarinin ( gjalpin) e shkriejm se bashku me 500 gr qumsht,dhe kete mase e vendosim mbi keksat e bluer,i perziejm deri sa masa te bashkohet masa.Pastaj i marrim keksat dhe i bejme ne forme te rrumbullaket te i lyejm me kokos te gjitha me rradh.

Tags:
Kategoria:
Embëlsira

Komentet

 • Gjevahire

  thankss nga Chikki in pastasel

 • lina

  po ekom prvovura me pelqen shum kjo reqet

 • lina

  poekom provuar shum reqet e mir ju lunte

 • hazyr

  shum shum ib mir ehmmm

 • erona

  shum mir

 • vjola

  shum mir
  shum e mir

 • gessa

  shumm te mira

 • elhame

  eh sa t shishme

 • Yllka

  te lutem me trego?

 • madona

  Oo shume te mira i kam provu

 • erza

  fantastike I dua shum jan shum te shijshme
  Wonderfull

 • njmza

  po kush si don embelsirat more………….

 • njomza

  qe une ju tregoj
  ne nje ene qet gurabia te bluara arrat te bluara 1 got sheqer margarin edhe te gjitha i perzien me sok te dredhzes derisa te fitohet brumi dhe nese ju e pergaditni ateher ju befte mir.

 • njomza

  kom harru ne form te rrumbullaket mund ti ngjyni ne qokollat pastaj ne kokos

 • Egzzzoni

  Ishalla dalin te mira :p
  Hera e pare 🙂 qe po qes

 • Nazmije

  Une ua shtoj edhe disa arra, behem shum shum te mira

 • Donki

  Sapo i provova keto, jane shume te bukura ^_^

 • meli

  Shun tmira a?

 • meli

  Mos hani shum embelsira se trashni

 • Renata

  Bumbicat jan shum te shishme ♥

 • sofia

  shum te mira

 • dafina

  po si jo qenkan te mira shum

 • Edona

  a bon me ma tregu receten e bombicave AJNURE

 • nderbe

  Shum mjer

 • florenta

  shum te mira

 • orhideaa

  shum te shijeshme

 • Yllka

  Falminderit se shum te lehta dhe te shijshme

 • bregita

  Me e te vertet te shijshme shum te shishme un i dua bombicat tepr a ban ajnure me ma tregu qat recetn me qokolat

 • Arbnora.45

  YUUMYYY <3

Mos i humb! Receta të ndryshime ..