Bloody mary

Perberesit :

-3/10 Vodka,
-6/10 leng domateje,
-1/10 leng limoni,
-2 luge salse Worchester,
-2 pika Tabasco.

Si behet: hidhe ne gote lengun e domates, shtoji lengun e limonit,
salsen Worchester dhe Tabascon, pak kripe dhe piper. ne fund perzjeji
dhe shto pak vodken .

Ku serviret: ne gote te shkurter dhe te gjere.

Kategoria:
Pije

Mos i humb! Receta të ndryshime ..