Biskota me copa cokollate

Biskota me copa cokollate

Perbersit :

-200 gr kuvertura(cokollate e zeze me 55% kakao)
-100 gr gjalp lope ne temp. te ambientit
-160 gr sheqer
-2 veze mesatare
-140 gr miell
Presim me nje thike te mprehte cokollaten ne copa te vogla. Rrahim me tel ose ne mikser sheqerin me gjalpin. Shtojme vezet nje nga nje. Kur masa fillon e shkriftohet, hedhim pak e nga pak miellin. Vazhdojme rrahjen dhe njekohesisht fillojme te hedhim dhe copat e cokollates pak e nga pak por kete rradhe duke perziere me nje luge.
Ngrohim furrin ne 160 grade.
Ne nje tepsi shtrojme leter pjekse dhe hedhim siper me luge te vogel nga masa e brumit. Jo shume afer njera me tjetren,se nga pjekja ato do hapen.
I pjekim per 15′ dhe i leme te ftohen qe te forcohen pak qe te kemi mundesi ti heqim nga letra.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (3 vota, mesatarja: 7.00 prej 10)
Loading...
  • zana

    speciale

  • zana

    ndoshta do te pelqeheshin me shume sikur t’i shtoheshin pak arra te grira megjithate jane o.k