Biskota hollandeze

biskotaBrumi:
– 200 gr miell
– 100 gr bajame te grira pa cipe
– 80 gr sheqer pluhur
– Vanilje
– 1 luge kafeje kanelle
– 1 maje buke sode buke
– 1 veze
– 200 gr gjalpe ose margarine
– 150 gr marmalade kajsie

Pergatitja:
– Perzihet mielli me bajamet, sheqerin, vaniljen, kanellen dhe sodden.
– Zihet shpejt brume me ane te vezes dhe copezave te gjalpit.
– Brumi I pergatitur mbeshtillet ne nje qese plastmasi dhe lihet ne frigorifer per 1 ore.
– Hapet brumi ne pete me trashesi 3 mm dhe pritet ne forma vezake 3 X 5 cm.
– Biskotat vendosen ne tave mbi nje leter pjekjeje dhe piqen per 12 minuta ne furren e ngrohur me pare ne 175 grade.
– Lihen te ftohen. Gjysmat e tyre lyhen me marmalade. Bashkohen dy e nga dy.

Tags:

Komentet

  • blerona

    o sa te bukra jan keto biskot mua me pelqejne shum reqeta shum e mir
    a teper e bukur reqeta ju bafshin mir te gjithve ata qe e pergadisin kete reqet esht teper e bukur “”””””””””””””””””””””

Mos i humb! Receta të ndryshime ..