Akullore me çokollatë

Akullore me çokollatë

Pebersit:

-250 g djath të bardhë,
-200 g sheqer,
-2 vezë,
-1 gotë rum, fruta të ndryshme për zbukurim.

Pergatitja : Fruloni sheqerin me të verdhat e vezëve, shtoni djathin dhe rumin, frulojini përsëri. Rrihni të bardhat e vezëve derisa të krijohet një masë e qëndrushme në pirun dhe bashkojani me kujdes kremit. Ndajeni nëpër tasa dhe vendoseni në frigorifer për të paktën 1 orë. Para se ta servirni zbukurojeni me fruta: luleshtrydhe ose qershi.


E keni provuar këtë reçetë? Votojeni sipas preferencës tuaj!
1 yll2 yje3 yje4 yje5 yje6 yje7 yje8 yje9 yje10 yje (7 vota, mesatarja: 9.57 prej 10)
Loading...
  • lela

    A mund te me tregoni se cka esht djathi i bardh ???? Falimminderit./

  • ela

    e mrekullueshme

  • memli

    a ma bon nja