Akullore me banane dhe gjalpë kikiriku

Akullore me banane dhe gjalpë kikirikuPërmbajtja:

-4 banane mesatare

-2 lugë gjelle qumësht

-1 lugë gjelle gjalpë kikiriku

-2 lugë qaji kanellë pluhur (sipas dëshirës)

Bananet e prera në rrathë i vendosni në mikser frutash, pastaj i shtoni qumështin, gjalpi e kikirikut dhe kanellën nëse dëshironi. E përzieni në mikser derisa të fitohet një përmbajtje homogjene.

Kategoria:
Akullore

Mos i humb! Receta të ndryshime ..