recetat e fundit nga Specialitete me mish Qofte
Përbërësit: -0.5 kg mish të bluar -1 qepë -2 vezë -3 lugë miell -1 lugë e mesme kripë -1 lugë e mesme biber të kuq -Biber t’zi Përgatitja: Brumin e qyfteve të përbërë nga mishi i bluar,vezët,qepa e grirë etj. e lëmë për afër 3 orë në frigorifer. Së pari i formësojmë qyftet i...
recetat e fundit nga Embëlsira Reçel prej manaferave
Përbërësit: -2 kg manaferra -2 kg sheqer Përgatitja Manaferat e pastruara I hedhim në enë të përshtatshme, sipri ua shtojmë sheqerin( apo një rënd manafera, një rënd sheqer) dhe ashtu I lëmë 1-2 orë. Pasi që manaferat e lagin sheqerin dhe e lëshojnë langun, I zijmë afër një orë në...
recetat e fundit nga Gjellëra Çorbë me oriz
Përbërësit: -200 -300 gr mish pule -1 gotë oriz -100gr gjalpë apo 1dl vaj -1 lug gjelle kripë -2 lug miell -2-3 thelba hudër -Biber t’kuq -1 ajkë Përgatitja: Në mjë enë me 2l. ujë e zijmë mishin e pulës me kripë , mandej ia shtojmë orizin. Pasi që të zihët orizi, çorbës ia shtojmë...
recetat e fundit nga Pije Kompot me fruta
Përbërësit: -1 kg fruta (qershi, kumbulla, vishnje, manaferra, ose thana) -1.500 ml. ujë -500 gr sheqer Përgatitja: Kompotin me fruta mund ta konzervojmë për kohë më të gjatë nëse e përgadisim në këtë mënyrë: 1 kg fruta të pastruara i vendosim në 5 kavanozë. Kavanozët gjysmë të...

Gjizë me speca

Përbërësit: -0.5 kg gjizë -0.5 kg speca -1dl vaj -2 vezë -2 -4 thelba hudër -Kripë Përgatitja: Specat e pjekur e të qëruar i fërgojmë në vaj dhe i heqim nga tigani. Në yndyrën ku i kemi fërguar specat, hedhim gjysmë luge të reçelit biber të kuq, pastaj e shtojmë gjizën e përzier me vezët, kripën dhe hudrën. Gjizën e lëmë të vlojë për afër 10...

Buknore

Përbërësit: -1kg miell -0.5 L kos, hirrë ose ujë (të gazuar) -1 vezë -3 lugë të qajit sodë bikarbonë -1 lugë e gjellës kripë Përgatitja: Kosit i shtohet sodë,kripë, një vezë dhe miell. Brumin e formuar nga këta përbërës e ngjeshim shumë, gjerë sa të fitojmë brum të fortë homogjen. Para se ta fusim në furrë te nxehur mirë, pogaqën e shpojmë me...

Qahi

Përbërësit: -1 kg miell -2 gota qumësht +1 gotë uj -2 lugë krip -1 lugë maj buke -150 gr gjalpë -300 gr djath apo gjizë -2 vezë -1 ajkë Përgatitja: Brumi I qahisë nxinët me qumësht, ujë ,1 lugë krip, maj buke dhe miell. Pastaj e lëmë të qëndrojë 1-1orë e gjysmë i mbuluar në vendë të ngrohtë gjer sa të vije. Brumin e ardhur e ndajmë në 6-7 kuleqë...

Bakllasarem

Përbërësit: -1kg miell -500 mL ujë -1 + 1 lugë kripë -1 dL vaj -150 gr gjalpë -1 L kos -2-3 thelba hudhër Pregaditja Brumi i pites i përbërë nga uji, mielli dhe kripa (1 lugë) ndahet në 18 kuleçë. Kuleçët hollohen dhe palosen ndamas nga 3 kuleçë një mbi një. Kuleçët pastaj spërkaten me nga 1 lugë yndyrë (vaj dhe gjalpë të shkrira dhe të përziera)....