recetat e fundit nga Specialitete me mish Peshk në mënyrë hoteliere
PËRBËRËSIT: • 4 peshq nga 250 gr, • kripë, piper, • lëngu i 1 limonit, • 125 gr gjalpë, • 3 lugë galetë, • 125 gr shampinjone, • 1/2 tubë gjelbrime të ndryshme, • salcë vorçester, • 2 limonë për zbukurim. Peshku pritet përgjatë kurrizit. Largohen halat dhe brendia e...
recetat e fundit nga Embëlsira Bukë me mollë
Përbërësit: -2 mollë -2 gota miell -2 vezë -1/2 filxhan gjalpë -1 filxhan sheqer -1 lugë çaji sodë buke -1/2 lugë çaji kripë -1 lugë çaji kanellë -1/2 lugë çaji karafilPërgatitja: Ngrohni paraprakisht furrën në temperaturën 175 gradë Celcius.Në një tas shtoni gjalpin dhe sheqerin dhe...
recetat e fundit nga Gjellëra Çorbë e ushqyeshme për ditë të ftohta!
Përbërësit: * 400 g fasule, * 200 g mish (zogu apo qengji), * 1-2 qepë, * 1 spec i gjelbër (sipas dëshirës), * 2 lugë pure domatesh, * Vaj, * Kripë, * Piper, * Spec i bluar i kuq. Përgatitja: Lëreni fasulen në ujë gjatë natës. Zieni derisa të zbutet, por që të mos zihet tërësisht. Lëreni...
recetat e fundit nga Pije Si përgatitet boza
Boza përbëhet nga mielli i misrit, uji, tharmi dhe sheqeri. Nëse sheqeri zëvendësohet me mjaltë, atëherë do të përftohej pije e cila nuk do të jetë vetëm freskuese, por edhe ushqyese, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 500 g miell misri, – 5 litra ujë të vakët, – 20 g tharmë...

Supë me pulë dhe kokos

Përbërësit: ▪ 150 mililitra qumësht nga arra e kokosit ▪ një tufë e vogël me rrënjë të koriandrit ▪ dy feta xhenxhefil ▪ dy speca të kuq, pikant ▪ një lugë gjelle me salcë peshku ▪ një lugë gjelle me lëng lime ▪ 250 gram mish pule ▪ tri domate të vogla, të ndara përgjysmë ▪ pesë kërpudha të njoma, të ndara në katër...

Sallatë meksikane

Përbërësit: * 2 speca të kuq * 100 gr fasule të kuqe të konservuara * 100 gr misër i zier * 2 kuti peshk Ton * kripë, piper, vaj ulliri, uthull balasamike Përgatitja: 1. Presim specat në kubikë të vegjël dhe i skuqim pak në vaj dhe i lëmë të ftohen. 2. Përziejmë në një tas specat, fasulet, misrat dhe peshkun ton. 3. I hedhim kripë, piper, vaj dhe uthull...

Supë pule me misër

Përbërësit: * 450 g miell misri * 1 presh * 1 karotë * 1 shpinë pule * 1 kofshë me këmbë pule * kripë * spec djegës i terur * 1 lugë gjelle gjalpë Përgatitja: 1. Shpinën e pulës, kofshën dhe këmbën, vëjini në një litër e gjysmë ujë të ftohtë. Shto karotën e copëtuar, qepën, selinon dhe majdanozin. Le të zihen për rreth një orë. 2. Shkrijeni...

Bukё e mbushur me kaçkavall dhe qepё tё njoma

Ja çfarё do ju nevojitet: Njё bukё rrumbullake Kaçkavall sipas dёshirёs Gjysmё filxhan me qepё tё freskёta tё karamelizuara 2 lugё gjalpё tё shkrirё 1 lugё paprika 1 lugё pluhur hudhёre 1 lugё pluhur qepe 1 lugё rigon Pak piper tё zi Kripё Nё videon e mёposhtme do tё shikoni mё qartё tё gjithё procedurёn e pёrgatitjes sё saj. Ju bёftё...